Logo       Základní škola HOSTIVAŘ

KROUŽKY

Kroužek plastikových modelářů

Co je "Plastikové modelářství"?

Vhodné využití volného času, rozvíjející šikovnost, trpělivost, technické myšlení, zájem o historii, vědu a techniku. Plastikové modelářství je koníček pro celý život, se kterým se dá začít v každém věku.

Co nás čeká?

V rámci kroužku s během času projdeme veškeré postupy při stavbě plastikových modelů. Začneme základní stavbou, zaměříme se na její zvládnutí a čistotu, postupně přidáme barvy, znázornění opotřebení a další náročnější techniky. Je však třeba si uvědomit, že stavba jednoho modelu trvá rozhodně výrazně déle, než jedna schůzka kroužku. Během roku se teoreticky připravíme pro účast na soutěžích v plastikovém modelářství a s nejodvážnějšími nějakou absolvujeme. Naučíme se pracovat s technickými a historickými podklady, osvojíme si odborné terminologie - jak modelářské, tak technické.
Plastikové modelářství podporuje rozvoj jemné motoriky a prostorové představivosti, motivuje k zájmu o historii a techniku, rozvíjí tvůrčí myšlení a plánování pracovních postupů.

Kdo to vede?

Petr Filip - 44 let - 3 děti
Aktivní modelář od roku 1987, člen Klubu Veselých Lepičů - klubu plastikových modelářů, činný ve Svazu modelářů České republiky. Kroužky modelářů vede již dvanáct let.

Informace pro školní rok 2021/22

Doba konání: středa 17,00 - 18,30
Vedoucí: Petr FILIP
Telefon: +420-776773847
E-mail: petrfilip@seznam.cz
Nahoru