Logo       Základní škola HOSTIVAŘ

KROUŽKY

LEGO kroužek Robokids

Zahrajme si a přitom se naučme, jak to funguje.
To je hlavní princip, jak děti uvádíme do světa techniky, matematiky, strojírenství a přírodních věd. A to vše s pomocí kostek LEGO®. Protože díky nim si děti rozvíjejí své motorické, matematické, technické a kreativní dovednosti.

Kroužky Brick by Brick naučí děti praktické dovednosti v technických oblastech. Zaměřují se na tzv. STEM vzdělávání - science/věda, technology/technika, engineering/konstrukce, mathematics/matematika. Učí je mít rád přírodní vědy, ke kterým se společnost přirozeně vrací.

Hodiny jsou vedené hravou a zábavnou formou (“edutainment”). Speciálně vyškolení lektoři se přitom opírají o metodiku Brick by Brick vyvinutou experty v USA, podle níž je každá hodina přesně krok za krokem vypracována.

Podrobnosti o kroužku naleznete na našem letáčku
Kroužky na ZŠ Hostivař
• 8 - 9.let ... středa 14:00 - 15:00 hod.
Velký inženýr II - starší dětí staví komplikovanější modely – například letadlo, vznášedlo nebo telesleskopickou ruku.
K postavenému modelu si děti zapojí motor a ten ožije. Vidět výtvor v pohybu je pro děti největší motivací.

• 6 - 7.let ... středa 15:15 - 16:15 hod.
Velký inženýr I - Mladší děti se zaměřují na jednodušší modely, jako například pásový dopravník, motorový člun nebo tříkolku.

WWW: praha.brickbybrick.cz
Telefon: +420 776729732, +420 606787843