Logo       Základní škola HOSTIVAŘ

KROUŽKY

Robotika pro děti - ROBOKIDS

Robokids
Kurzy "Robotiky pro děti" vede tým lektorů, kteří učí děti stavět roboty ze stavebnice Lego Education a následně je pomocí tabletu programovat. Veškeré vybavení (Lego sety,tablety a jiné pomůcky) je zajištěno z naší strany a každý lektor si ho vozí na lekce sebou.
Plakátek pro rok 2023/24

Prezentace ROBOKIDS

Každý z kurzů se skládá z 25-ti 75-ti minutových lekcí. Na každé lekci se věnujeme projektu, který se skládá z úvodního videa, několika otázek, video-ukázky funkcí robota, elektronického návodu a předlohy/instrukcí k programu robota.

V rámci každého projektu postavíme jednoho robota na dané téma a po jeho zkonstruování a naprogramování se věnujeme různým výzvám. Na lekcích pracují žáci ve dvojicích a tím se trénují v týmové spolupráci a navzájem se doplňují při řešení problémů.

Po skončení každé lekce posíláme rodičům přihlášeným hlášení z lekce, které obsahuje text od lektora, který lekci vedl a fotky všech postavených robotů, a tak jsme stále v kontaktu nejen s dětmi, ale i jejich rodiči, kteří díky hlášení ví, čemu jsme se na poslední lekci věnovali.
Další podrobnosti o našich kurzech naleznete na našem webu
www.robokids.cz
Kurzy na ZŠ Hostivař
• 1. - 2.třídy ... pondělí 14:00 - 15:15 hod.
Objevujeme svět kolem nás pomocí Lego robotů a seznamujeme se základy programování pomocí grafických bloků. (tvorba programu dle předlohy)
• 3. - 4.třídy + absolventi R1 ... pondělí 15:30 - 16:45 hod.
Navazujeme na znalosti z prvního kurzu, věnujeme se konstrukčně složitějším robotů a zaměřujeme se více na programování, tvorba vlastních programů.

Jak se zapsat?
Přihlašování probíhá na stránce www.robokids.cz/jak-se-prihlasit www.robokids.cz/jak-se-prihlasit, kde mohou zájemci už teď najít i Vaši školu.

Vedoucí: Ladislav Zahrádka
Telefon: +420 720226359