Úvod |  Škola |  Aktuality |  Plány & Akce |  Kroužky |  Školní dokumenty |  Fotogalerie |  Mapa |  Odkazy
ŠKOLNÍ DOKUMENTY
   Směrnice |  Tiskopisy  |  Rozvrhy  |  Školní vzdělávací program  |  Družina |  Zprávy o škole  |  Kronika

Školní vzdělávací program
Školní vzdělávací program je realizací Rámcového vzdělávacího programu pod názvem "Cesta k poznávání".
Smyslem tohoto programu je vybavit žáky nejen vědomostmi, ale především vyvolat a rozvíjet schopnosti a dovednosti, které jim pomohou uplatnit se ve společnosti - tj. umění učit se, řešit problémy, komunikovat s ostatními, rozvíjet sociální vztahy, uvědomovat si globálnost jevů na Zemi atd.
Konkrétně škole umožňuje více než dříve volit si programy, tempo a obsah učiva dle okamžitých potřeb, věnovat se méně i více nadaným dětem individuálněji. Velký důraz se klade na aktivní výuku a činnost dětí.
Pro školu jsou směrodatné požadavky - tzv. výstupy po 5. a 9. třídě, které určilo Ministerstvo školství.
Od 1. třídy se povinně učí cizí jazyk (angličtina), s výukou dalšího cizího jazyka začínají děti v 7. třídě.
Pro žáky naší školy je povinný anglický jazyk. Výuka je zaměřena na komunikaci a tvořivou práci jednotlivců formou hry.

Podrobnější informace o nové koncepci základního školství lze získat na www.msmt.cz,
nebo na odkazu Rámcový vzdělávací program.

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
CESTA K POZNÁVÁNÍ (č.j. 31 504/2004-22)

Školní vzdělávací program je k nahlédnutí také v kanceláři školy.

Titulní strana a obsah

1. Identifikační údaje